Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Paulina Zaremba [Radio Szczecin]
Fot. Paulina Zaremba [Radio Szczecin]
Fot. Paulina Zaremba [Radio Szczecin]
Fot. Paulina Zaremba [Radio Szczecin]
70-lecie działalności świętuje Pałac Młodzieży w Szczecinie. Z tej okazji we wtorek w Sali pod Piramidą Książnicy Pomorskiej otwarto wystawę prac artystycznych, które powstawały w pracowniach instytucji.
W ramach jubileuszu, do 26 marca będą odbywały się tam również warsztaty m.in. malowania na szkle, ceramiczne, tańca afrykańskiego czy fotograficzne. O pomyśle powstania wernisażu mówi dr Michał Urbas, kurator wystawy.

- W Pałacu Młodzieży otwierały się przede mną różnego rodzaju komnaty, pracownie. Zacząłem zwiedzać poszczególne piętra. Pomyślałem, że warto to pokazać. Dobra wola, dobre fluidy, które są w Pałacu, które są w Książnicy i jak to się wszystko zebrało, to powstała mieszanka i z tej mieszanki jest ta wystawa - mówi Urbas.

Prace wychowanków Pałacu Młodzieży będzie można oglądać do 23 kwietnia. Więcej o jego historii, działalności i miejscu na kulturalnej mapie miasta opowiedzą we wtorek goście magazynu "Radio Szczecin na Wieczór".
O pomyśle powstania wernisażu mówi dr Michał Urbas, kurator wystawy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty