Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

W roku 2013 Kenny Rogers został wprowadzony do Alei Sław Muzyki Country. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Kenny_Rogers
W roku 2013 Kenny Rogers został wprowadzony do Alei Sław Muzyki Country. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Kenny_Rogers
W wieku 81 lat zmarł Kenny Rogers, legenda muzyki country. Światową sławę zyskał w latach 70. lansując m.in. przebój "Lucille". Jego najbardziej znane utwory, to, oprócz "Lucille", "The Gambler," "Lady," "Islands In The Stream," "She Believes In Me" i "Through the Years.".
Kilkukrotny laureat nagrody Grammy- w latach 1977,1979 i 1987. W roku 2013 Kenny Rogers został wprowadzony do Alei Sław Muzyki Country.

W 1985 roku wziął udział, razem z artystami ze Stanów Zjednoczonych, w nagraniu piosenki "We Are the World" skomponowanej przez Michaela Jacksona i Lionela Richiego, by zebrać fundusze na walkę z głodem w Etiopii, spowodowanym suszą w latach 1984/1985.

Ostatni raz Kenny Rogers wystąpił w październiku 2017 roku w Nashville.

Jak poinformowała rodzina, muzyk zmarł we własnym domu, z przyczyn naturalnych. Pogrzeb odbędzie się w gronie najbliższej rodziny. Publiczna uroczystość pożegnalna odbędzie się później.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty