Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Krzysztof Meisinger. (archiwum własne K.M.)
Krzysztof Meisinger. (archiwum własne K.M.)
Krzysztof Meisinger. Fot. [Krzysztof Opaliński]
Krzysztof Meisinger. Fot. [Krzysztof Opaliński]
Krzysztof Meisinger podpisał lukratywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną „Chandos”.
Krzysztof Meisinger, jeden z najbardziej fascynujących i charyzmatycznych gitarzystów klasycznych podpisał trzyletni kontrakt z prestiżową wytwórnią płytową na świecie, brytyjską "Chandos".

- Bardzo się ucieszyłem na tę propozycję, którą otrzymałem od głównego szefa firmy "Chandos". Zaproponował mi trzyletni kontrakt, który już zawiera trzy kolejne moje płyty. Debiutancka zostanie nagrana w Wielkiej Brytanii i ukaże się na początku przyszłego roku - zapowiedział Krzystof Meisinger.

Na pierwszym, recitalowym krążku znajdą się najciekawsze utwory z literatury gitarowej.

- Program będzie zawierał muzykę Joaquina Rodrigo "Inwokacja i taniec" oraz "Elogio de la Guitarra". Na tej płycie również znajdą się "Wariacje na temat Fernando Sora" Manuela Llobeta. Kolejnym utworem będzie "Capriccio diabolico" Mario Castelnuovo Tedesco. Będzie też Carlo Domeniconiego "Wariacje na temat anatolijski" i cykl zatytułowany "Cinco Piezas" Astora Piazzolli - dodał artysta.

Kontrakt Meisingera z wytwórnią "Chandos” uplasował go w panteonie światowych artystów, takich jak m.in.: Sir Charles Mackerras, Walerij Poljanski, Gennadij Rożdiestwienski, The BBC Philharmonic, The BBC National Orchestra of Wales, City of London Sinfonia oraz BBC Symphony Orchestra.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty