Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Mat. prasowe
Mat. prasowe
O godzinie 19 w kamieńskiej katedrze odbędzie się kolejny koncert w ramach 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
Za kontuarem XVII-wiecznych organów zasiądzie Roman Szlaużys, a na klarnecie zagra koncertujący na całym świecie - również jako dyrygent - Jan Jakub Bokun, który naukę muzyki rozpoczynał od fortepianu.

- Podobno dobrze rokowałem jako kilkuletni pianista, mama mnie troszeczkę musiała mnie przymuszać do ćwiczenia, ale przyszedł taki moment, że trzeba było wybrać instrument dodatkowy, okazało się, że będzie nim klarnet no i od tego czasu sprawy potoczyły się trochę inaczej - powiedział Bokun.

Na program wieczoru złożą się kompozycje m.in. Alexandra Pierra François Boëly'a, Augusta Gottfrieda Rittera, Gerarda Drozda i Łukasza Wosia. Dwudziestowieczne zagra z Bokunem w duecie doskonały gitarzysta Jakub Kościuszko.

- Jest coś niepowtarzalnego w graniu dla publiczności. Bardzo lubię prezentować na żywo muzykę, bo wydaje mi się, że ona zyskuje wtedy wymiar takiej spontaniczności, czegoś ulotnego. Wiadomo, że te dźwięki, które zabrzmiały przed chwilą na koncercie one już się nigdy nie powtórzą - stwierdził Kościuszko.

Początek koncertu zorganizowanego w pełnym reżimie sanitarnym o godzinie 19. Wstęp jest bezpłatny. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty