Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Materiały organizatora
Materiały organizatora
Druga edycja Festiwalu non-fiction "OKOlice Literatury" w Szczecinie rozpoczyna się już w ten piątek. Debaty odbywać się będą wokół granic i pogranicza.
W ciągu trzech dni festiwalowych główny organizator - Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie - zaprasza na spotkania autorskie z twórcami literatury faktu i dyskusje z udziałem autorów i ekspertów.

Reportaże literackie cieszą się coraz większym zainteresowaniem - mówił w audycji Radio Szczecin na Wieczór Krzysztof Lichtblau z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- To jest tendencja, którą widzimy od wielu lat. Widzimy zarówno rozwój kryminału, jak i reportażu. I te tematy, które się pojawiają, są coraz szersze i bardziej dogłębne. W samej koncepcji festiwalu - literatura, chodzi o wydobycie literackości z tych książek non fiction - mówi Lichtblau.

Hasłem dnia jest "Europa bez granic", stąd zaplanowano spotkania między innymi z Agnieszką Wójcińską, Ziemowitem Szczerkiem i Jurijem Andruchowyczem. Początek o godzinie 16 w ProMedia. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, po uprzednim odebraniu wejściówek, bowiem ilość uczestników jest ograniczona. Wszystkie wydarzenie relacjonowane są online.
Reportaże literackie cieszą się coraz większym zainteresowaniem - mówi Krzysztof Lichtblau z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty