Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

5. Zjazd Młodych Gwiazd. Mat. Szczecińska Agencja Artystyczna
5. Zjazd Młodych Gwiazd. Mat. Szczecińska Agencja Artystyczna
"Młodzi śpiewają Majdaniec" - to hasło rozpoczynającego się w sobotę w Szczecińskiej Agencji Artystycznej 5. Zjazdu Młodych Gwiazd. Młodzi adepci sztuki wokalnej zmierzą się z repertuarem królowej twista.
Przewodniczącą jury ogólnopolskiego konkursu będzie znana dziennikarka radiowa i telewizyjna Maria Szabłowska.

- Bardzo się cieszę, że młodzi będą śpiewali piosenki Heleny Majdaniec, która wprawdzie tutaj się nie urodziła, ale kilkadziesiąt lat tu mieszkała i zawsze mówiła: jestem w moim Szczecinie. Już dzisiaj w Szczecinie Heleny Majdaniec zabrzmią jej największe przeboje, a repertuar miała wbrew pozorom, bardzo różnorodny - stwierdziła Szabłowska.

W konkursie, którego celem jest popularyzacja polskiej piosenki sprzed lat, wezmą udział nastolatkowie od 11. do 16. roku życia - powiedział Rafał Podraza, dyrektor artystyczny Zjazdu Młodych Gwiazd.

- Po ciężkich bojach w Radzie Artystycznej wybrano 11 osób. Ideą tego konkursu jest, by mogły wziąć w nim udział osoby, które mają jakiś dorobek. Młodzież przyjechała do nas z różnych miejsc, bo i z Warszawy, Białegostoku, Częstochowy i z Krakowa, tak więc jakby cała Polska śpiewa już Helenę Majdaniec - dodał Podraza.

Laureatów jubileuszowej edycji Zjazdu Młodych Gwiazd poznamy w nocy.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty