Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
XXI Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2020 w tym roku przebiegają pod hasłem "Cyfrowe Spotkania Teatralne", bowiem wszystkie wydarzenia przeniesiono do sieci.
Spektakle czy koncerty albo są transmitowane na żywo, albo specjalnie sfilmowane na potrzeby festiwalu. Od czwartku do końca roku, niemal codziennie na godzinę 20 zaplanowano premierowe wydarzenie.

W sobotę Kafi, Banach, Chilek, czyli spotkanie muzyczne i spełnienie mojego marzenia - mówi Daniel Jacewicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

- W latach 90., jak byłem licealistą w Szczecinie, kupowałem sobie pierwsze kasety magnetofonowe zespołu Hey, Kasi Kowalskiej, chodziłem na koncerty. I kiedyś sobie zamarzyłem, żeby tych panów spotkać. Przeprowadziłem się do Goleniowa i okazało się, że Jarek Chilkiewicz, który wówczas grał z Kasią Kowalską, jest moim sąsiadem. Była taka okazja, że poznałem się z Piotrkiem Banachem - wtedy współtwórcą Hey'a, dzisiaj Bajka - i zaprosiłem ich do wspólnego koncertu - mówi Jacewicz.

Przez całą sobotę trwały próby i nagranie sylwestrowego koncertu - przyznaje dyrektor artystyczny festiwalu.

- Za chwilę kolejne nagranie, koncert kapeli Teatru Brama, który cały czas poszukuje na styku muzyki i teatru. To są bardzo oczywiste jakieś kolejne rozwiązania, że tym razem mamy kapelę złożoną z instrumentów dętych. Tuba, będą saksofony, trąbki oraz perkusja - mówi Daniel Jacewicz.

Cały festiwal jest online i za darmo na kanale YouTube Teatru Brama.

W sobotę Kafi, Banach, Chilek, czyli spotkanie muzyczne i spełnienie mojego marzenia - mówi Daniel Jacewicz, dyrektor artystyczny festiwalu.
Przez całą sobotę trwały próby i nagranie sylwestrowego koncertu - przyznaje Daniel Jacewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty