Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. twitter.com/PLinDeutschland
Fot. twitter.com/PLinDeutschland
Wystawa "Jan Paweł II - Papież Dialogu" w Berlinie. Przygotowało ją Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we współpracy z polską ambasadą i Instytutem Polskim w Berlinie.
Polski ambasador przemawiając w bazylice powiedział, że jest to bardzo ważna wystawa, szczególnie kiedy chrześcijaństwo jest generalnie na całym świecie atakowane, także w świecie zachodnim. Z kolei Nuncjusz Apostolski przypominając o ogromnej roli polskiego papieża w kwestii pojednania i dialogu podziękował za zorganizowanie wystawy.

- Jestem wdzięczny polskiemu ambasadorowi i pracownikom ambasady za tą wystawę.
Dziękuję za to, że postać największego Polaka współczesnych czasów i jednocześnie świętego kościoła katolickiego tutaj w Berlinie została pokazana - powiedział na uroczystości otwarcia Nuncjusz Apostolski Nikola Eterović.

W otwarciu wystawy "Jan Paweł II - Papież Dialogu" uczestniczył m.in. ambasador RP w Niemczech prof. Andrzej Przyłębski, Nuncjusz Apostolski Nikola Eterović oraz proboszcz Polskiej Misji Katolickiej o. Marek Kędzierski. Ekspozycja została otwarta w ostatnich dniach 2020 roku, który to rok został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Świętego Jana Pawła II.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty