Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Centrum Dialogu "Przełomy", oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Centrum Dialogu "Przełomy", oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Pandemia pokrzyżowała plany świętowania urodzin Centrum Dialogu Przełomy. 24 stycznia minie pięć lat od otwarcia placówki.
Plany były ambitne i huczne, jednak na świętowanie przyjdzie nam jeszcze poczekać - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, kierownik oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie. - Chciałam zrobić zlot grup rekonstrukcyjnych, które towarzyszyły nam przy różnych rocznicach. Tego również, ze względów pandemicznych, nie możemy zrobić. Także na razie skromnie rozciągamy naszą rocznicę, póki co w sieci, a mam nadzieję, że niedługo w plenerze. Rozciągamy aż do momentu, kiedy wreszcie będziemy mogli spotkać się z publicznością.

Centrum Dialogu Przełomy pokazuje najważniejsze momenty w dziejach powojennego Szczecina i regionu. Do tej pory ponad 360 osób przekazało do muzeum swoje prywatne pamiątki.
Plany były ambitne i huczne, jednak na świętowanie przyjdzie nam jeszcze poczekać - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, kierownik oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty