Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Adam Zagajewski. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Adam Zagajewski. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Rodzina i grono najbliższych przyjaciół uczestniczyło we mszy świętej w Bazylice świętego Floriana w Krakowie w intencji zmarłego poety Adama Zagajewskiego. Uroczystość miała charakter prywatny.
- Żegnamy światowej sławy poetę, który mocno był zaangażowany w literackie życie Krakowa - mówił Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa do spraw kultury. - Trudno oddać słowami tą wielką wyrwę, jaką czyni nam jego odejście. Mamy świadomość, że Adam Zagajewski był spadkobiercą wielkiej tradycji poezji, naturalnej kontynuacji odpowiedzialności za polskie gospodarstwo poezji, jak to nazywali polscy nobliści i Miłosz, i Szymborska. I on absolutnie poczuwał się do tej roli.

Pogrzeb Adama Zagajewskiego, połączony z przeniesieniem urny z prochami poety do Panteonu Narodowego w Bazylice świętych Piotra i Pawła w Krakowie, odbędzie się za kilka miesięcy, prawdopodobnie jesienią.

Dziś wieczorem i całą noc na krakowskim rynku będą wyświetlane wiersze poety. Zagajewski zmarł 21 marca w Krakowie. Miał 75 lat. Był jednym z najbardziej znanych na świecie polskich twórców.
- Żegnamy światowej sławy poetę, który mocno był zaangażowany w literackie życie Krakowa - mówił Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa do spraw kultury.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty