Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Nieznane fotografie królowej polskiego twista zrobione w stolicy Francji w 1970, właśnie ukazały się w książce "Mój Paryż - śladami Heleny Majdaniec".
Szczecińskie wydawnictwo "Oficyna R" wydało album ze zdjęciami pochodzącymi ze zbiorów rodzinnych Majdaniec.

- Kiedy zobaczyłem te zdjęcia kilka lat temu, wiedziałem, że trzeba je pokazać światu - mówi autor opracowania Rafał Podraza. - 100 zdjęć z sesji z 1970 roku z Paryża, w różnych miejscach stolicy Francji. Nam się udało, wybrałem 55 zdjęć, a do tego jest płyta więc wszystko mamy po parysku. Na pewno jest tutaj zjawiskowa. Te zdjęcia są przepiękne, wygląda tam cudownie, ma 29 lat, więc jest już taka rasowa. To jest Helena z '70 roku, po pierwszych sukcesach we Francji, z nadzieją na kolejne. Następne płyty szykowały się do wydania. To jest Helena, która miała nadzieję, że zrobi większą karierę niż w Polsce.

Dołączona do książki płyta, to sześć zaśpiewanych po francusku piosenek artystki, które nagrała niegdyś dla Domu Płytowego Philips.
- Kiedy zobaczyłem te zdjęcia kilka lat temu, wiedziałem, że trzeba je pokazać światu - mówi autor opracowania Rafał Podraza.
- To jest Helena z ’70 roku, po pierwszych sukcesach we Francji, z nadzieją na kolejne - dodał Podraza.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty