Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Trwa Szczecin Classic Festival. To połączenie tradycyjnych koncertów z międzynarodowym kursem muzycznym dla uczniów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych z Polski i z Europy.
Piątkowy koncert na dziedzińcu Muzeum Narodowego pokazał efekty pracy Szczecin Classic Academy. Młodzi artyści zagrali ze swoimi mistrzami. Wśród nich wirtuozka skrzypiec Agata Szymczewska.

- Koncepcja jest fantastyczna, bo łączymy znakomitą kadrę profesorską z młodymi, obiecującymi artystami, więc ma to znakomity potencjał - uważa Szymczewska.

- Nie da się przecenić takiego spotkania - mówi jedna z uczestniczek warsztatów mistrzowskich Kinga Streszewska. - To wspaniałe doświadczenie, bo mamy możliwość pracy z jednymi z najlepszych pedagogów, nie tylko z Polski, ale z Europy i ze świata. Na co dzień nie mamy takiej możliwości i czasem wpada się w rutynę grania, a to jest świeże spojrzenie.

W sobotę w ramach festiwalu o 17.30 nauka tanga dla każdego pod pomnikiem Trzech Orłów w Szczecinie. Oba wydarzenia są hołdem dla Astora Piazzoli, 2021 to rok tego kompozytora.
Młodzi artyści zagrali ze swoimi mistrzami. Wśród nich wirtuozka skrzypiec Agata Szymczewska.
- Nie da się przecenić takiego spotkania - mówi jedna z uczestniczek warsztatów mistrzowskich Kinga Streszewska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty