Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

„FeelHarmony Quintet”. Fot. Kamila Kozioł
„FeelHarmony Quintet”. Fot. Kamila Kozioł
Fot. Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie
Fot. Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie
"Majówka z muzyką polską", to nazwa cyklu koncertów, na które od soboty zaprasza Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Podczas trzech premierowych wieczorów zabrzmią utwory m.in. Witolda Lutosławskiego i Grażyny Bacewicz.
W sobotę zagra „FeelHarmony Quintet” - powiedziała dyrektorka Filharmonii Dorota Serwa. - To jeden z popularniejszych i o dłuższej historii zespołów kameralnych składających się z muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. W trakcie transmisji zabrzmi m.in. „Kwintet” Tadeusza Mazurka, szczecińskiego kompozytora. Będzie to światowe prawykonanie tego utworu.

- To wielki zaszczyt, że twórca ze Szczecina wybrał nasz zespół do zagrania tego utworu. Pragnę podkreślić, że dziś zaproponujemy melomanom tylko polskie dzieła - powiedział klarnecista kwintetu Bogusław Jakubowski.

- Aleksandra Tansmana „Taniec czarownicy”, będzie także kompozycja Tadeusza Szeligowskiego, kompozytora związanego przed wojną z konserwatorium w Wilnie, po wojnie osiadł w Poznaniu, który stworzył „Kwintet na instrumenty dęte” - podsumował Jakubowski.

Zespół „FeelHarmony Quintet” tworzą Filippo del Noce (flet), Izabela Kokosińska (obój), Bogusław Jakubowski (klarnet), Edyta Moroz (fagot), Katarzyna Sułkowska (waltornia) i gościnnie Dorota Maciaszczyk (fortepian).

Koncertu będzie można bezpłatnie wysłuchać serwisach Facebook i YouTube Filharmonii w Szczecinie o godzinie 19.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty