Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

źródło: Opera na Zamku.
źródło: Opera na Zamku.
źródło: Opera na Zamku.
źródło: Opera na Zamku.
Wielka pasja do gotowania sprawiła, że kompozytor porzucił tworzenie muzyki. Dzieła włoskiego twórcy zaprezentuje Opera na Zamku.
"Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" - zabawny spektakl ze znanymi ariami operowymi i operetkowymi szlagierami wyreżyserowała Natalia Babińska. To ona wpadła na pomysł, aby przypomnieć pozamuzyczne hobby Włocha.

- Wspólne z zespołem artystów przyglądaliśmy się tej kuchni, wyobrażaliśmy sobie wszystko, co się mogło tam dziać. Fantazjowaliśmy, poruszając niebo i ziemię, a nawet znane osobowości, oczywiście tylko w wyobraźni. Z tego wszystkiego powstało, mam nadzieję, smaczne widowisko, na które serdecznie państwa zapraszam - opowiadała Babińska.

"Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" to spektakl, w którym zobaczycie prawdziwe dania, oczywiście usłyszycie też muzykę kompozytora.

Widowisko będzie można obejrzeć bezpłatnie od 8 do 16 maja za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl w zakładce "Opera online".
- Z tego wszystkiego powstało, mam nadzieję, smaczne widowisko, na które serdecznie państwa zapraszam - opowiadała Babińska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty