Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Andrzej Wierciński – pianista. Fot. archiwum artysty
Andrzej Wierciński – pianista. Fot. archiwum artysty
W złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zagra w piątek wybitny pianista młodego pokolenia, Andrzej Wierciński. Wystąpi ze szczecińskimi symfonikami pod dyrekcją hiszpańskiego dyrygenta, Josepa Caballe Domenecha.
Wykonam słynny Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina - powiedział Andrzej Wierciński.

- Koncert Fryderyka Chopina towarzyszy mi już od 10. roku życia i odkrywanie w nim z każdym rokiem nowych rzeczy, nowych uczuć, nowego przeżywania tego koncertu poprzez zgłębianie literatury jego życiorysu itd. powoduje to, że ta interpretacja jest coraz dojrzalsza i coraz głębsza - dodał muzyk.

Pianista jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Świtały oraz studiów podyplomowych w prestiżowym Mozarteum Universität w Salzburgu w klasie prof. Pavla Gililova. Jest zwycięzcą niezliczonej liczby międzynarodowych konkursów na całym świecie.

Warto podkreślić, że w październiku artysta będzie reprezentował Polskę na jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie, XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

- Marzy mi się nagroda na tym Konkursie już od najmłodszych lat, natomiast nie leży to w moich rękach czy ta nagroda zostanie mi przeznaczona. Co mogę zrobić, to pięknie zinterpretować muzykę Fryderyka Chopina, żeby ta muzyka była i spontaniczna, i szczera, i porwała serca ludziom - podsumował Andrzej Wierciński.

Transmisja koncertu rozpocznie się w piątek o godzinie 19 na platformie streamingowej Filharmonii w Szczecinie.

Program koncertu:
  • Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11
  • Richard Strauss - Cztery interludia symfoniczne z opery "Intermezzo" op. 72
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty