Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Rozstrzygnięciem konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Bibliotekarz Roku" zainaugurowany został w piątek 18. Tydzień Bibliotek.
W bibliotekach publicznych w Szczecinie i całym województwie zaplanowano spotkania i konkursy. Bibliotekarzem Roku została Anna Rutkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Rutkowska prowadzi dział promocji w Bibliotece oraz jedną z Filii czyli ProMedia. - Pomimo pandemii to był udany rok - przyznaje laureatka. - Ten rok przyniósł wiele pozytywnych zmian. Mimo wszystko. Przeszliśmy do sieci, byliśmy bardziej dostępni w internecie, w naszych mediach społecznościowych jeszcze bardziej, bo tam tak naprawdę nie da się nie być. Ale to wszystko się zadziało i można było z powodzeniem realizować mnóstwo wydarzeń w internecie.

18. Tydzień Bibliotek w tym roku przebiega pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”.

- Odkryjemy nasze zakamarki - mówi Monika Kwaśniak z Książnicy Pomorskiej. - To nie zawsze są książki. To na pewno są zbiory specjalne. Bardzo często to są listy, to są pamiętniki, to bardzo często są np. pamiętniki tych ludzi, którzy przyjechali do Szczecina po 1945 roku. Z tego co wiem, jesteśmy jedyną biblioteką w Polsce, która wypożycza obrazy. Na pół roku można wypożyczyć obraz.

Plany Tygodnia Bibliotek na stronach internetowych instytucji.
Anna Rutkowska prowadzi dział promocji w Bibliotece oraz jedną z Filii czyli ProMedia. - Pomimo pandemii to był udany rok - przyznaje laureatka.
- Odkryjemy nasze zakamarki - mówi Monika Kwaśniak z Książnicy Pomorskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty