Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Ruszył nabór do II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.
Jest on organizowany przez jeden z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów ludowych "Mazowsze", a patronuje mu legendarny solista tego zespołu Stanisław Jopek. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie ponownie został partnerem regionalnym konkursu. W październiku, w Zamku odbędą się przesłuchania konkursowe etapu wojewódzkiego. Konkurs jest skierowany do wokalistów z całego kraju, a nowością drugiej edycji jest możliwość udziału naszych rodaków mieszkających za granicą Polski.

- Uczestnicy wystartują w czterech kategoriach wiekowych i zaprezentują utwory z repertuaru "Mazowsza" - mówi Zbigniew Kułagowski z biura konkursowego. - Chcemy upowszechnić tą wspaniałą muzykę, a przy okazji rozśpiewać nie tylko dzieci i młodzież, ale również i dorosłych tymi pięknymi utworami, przypomnieć je, a dzieciom i młodzieży pokazać.

Na stronach internetowych "Mazowsza" oraz Zamku Książąt Pomorskich można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące konkursu. Najlepsi śpiewacy pierwszego etapu regionalnego wezmą również udział w warsztatach, w siedzibie "Mazowsza", w Otrębach.
- Uczestnicy wystartują w czterech kategoriach wiekowych i zaprezentują utwory z repertuaru Mazowsza - mówi Zbigniew Kułagowski z biura konkursowego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty