Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

„Szczecin Brass Quintet”. Fot. Filharmonia w Szczecinie
„Szczecin Brass Quintet”. Fot. Filharmonia w Szczecinie
Muzyka różnych epok, od renesansu do współczesności zabrzmi w niedzielę w sali kameralnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Wystąpi doskonale znany zespół „Szczecin Brass Quintet”.
Koncert rozpocznie fascynujące dzieło Tielmana Susato, XVI-wiecznego twórcy, kopisty i wydawcy działającego w Antwerpii. Kwintet dęty blaszany przedstawi również utwory jazzowe słynnych kompozytorów tego gatunku. Nie zabraknie także kompozycji z najnowszego krążka pt. „Oblicza” trębacza Dawida Głogowskiego.

- Na płycie znalazło się 10 różnych utworów, od muzyki dawnej przez kompozycje na trąbkę i fortepian, chociażby takie jak „Centennial Horizon” Kevina McKee, czy koncert na trąbkę George’a Philippa Telemanna i utwory big-bandowe Arturo Sandovala, czyli rytmy naszego świata - powiedział Dawid Głogowski.

Koncert zespołu „Szczecin Brass Quintet”, który tworzą Dawid Głogowski (trąbka), Tomasz Dąbrowski (trąbka), Katarzyna Sułkowska (waltornia), Łukasz Turek (tuba) i Arkadiusz Głogowski (puzon), zorganizowany w pełnym reżimie sanitarnym rozpocznie się o godzinie 12.
Relacja Pawła Szewłogi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty