Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

„Motion Trio”. Fot. Jacek Poremba.
„Motion Trio”. Fot. Jacek Poremba.
Prof. Krzysztof Herdzin – dyrygent, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty.
Prof. Krzysztof Herdzin – dyrygent, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty.
W złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zabrzmi muzyka światowej sławy zespołu akordeonowego "Motion Trio".
Artyści wystąpią ze szczecińskimi symfonikami pod batutą wielce utytułowanego dyrygenta, kompozytora, aranżera, producenta muzycznego, multiinstrumentalisty, profesora sztuki Krzysztofa Herdzina.

Wielokrotnie pracowałem z wybitnymi muzykami na świecie, więc spotkanie z "Motion Trio" nie powinno na mnie robić szczególnego wrażenia. Jednak jest to wyjątkowe przeżycie - powiedział Krzysztof Herdzin.

- To są muzycy, którzy są klasycznie wykształceni, ale poszerzają granice stylistyczne. Ich improwizacje są improwizacjami trudnymi do sklasyfikowania. To, że zostałem przez nich zaproszony, to jest dla mnie wspaniałe doświadczenie, bo uczę się czegoś nowego - dodał Herdzin.

Dzięki orkiestrze ze Szczecina ta muzyka nabrała wyjątkowego blasku - uzupełnił dyrygent.

- Jest to muzyka wymykająca się prostym klasyfikacjom, bo jest to trochę muzyka filmowa i troszkę muzyka minimalistyczna w ujęciu bardzo szerokim, symfonicznym. Ja mam wielką radość prowadzić orkiestrę Filharmonii w Szczecinie, ponieważ już wielokrotnie tutaj występowałem jako dyrygent i zawsze jest to dla mnie wspaniała przygoda - podsumował Krzysztof Herdzin.

Koncert zorganizowany w pełnym reżimie sanitarnym rozpocznie się o godzinie 19. Będzie także dostępny na platformie streamingowej Filharmonii w Szczecinie.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty