Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Wnętrze Willi Lentza w Szczecinie. Fot. Materiały prasowe.
Wnętrze Willi Lentza w Szczecinie. Fot. Materiały prasowe.
Koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, elektronicznej, wystawy w budynku i w ogrodzie, spektakl teatralny oraz film o przywracaniu obiektu do świetności – to tylko niektóre atrakcje towarzyszące trzydniowej inauguracji działalności nowej placówki kulturalnej Szczecina. Willa Lentza otwiera w piątek swoje podwoje.
Budowę rezydencji rozpoczął w 1888 roku August Lentz. Miasto Szczecin odrestaurowywało Willę przez ponad dwa lata. Gospodarzem uroczystości jej nowego otwarcia będzie Tomasz Raczek.

- Willa Lentza jest teraz jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Jak się wejdzie do środka, to trochę szczęka opada, bo widać, że przemysłowcy, którzy pracowali w tamtych czasach w Szczecinie mieli nie tylko pieniądze, ale mieli klasę. I o tym przypomina Willa Lentza – powiedział Tomasz Raczek.

Punktem kulminacyjnym inauguracji będzie prapremierowe wykonanie przez „Balitic Neopolis Orchestra” kompozycji pt. „Papricoso stettinese della una Villa” Krzesimira Dębskiego stworzonej specjalnie dla Willi Lentza.

- Noelogistyczny włoski tytuł, który przypomina „Paprykarz szczeciński”, to jest utwór bardzo romantyczny, ale również energetyczny, także mam nadzieję, że wyjdzie nowa jakość godna sławy tego produktu spożywczego – stwierdził Krzesimir Dębski.

Gości wydarzenia w piątek, sobotę i niedzielę będzie witała o godzinie 16.45 Orkiestra Fundacji Akademia Muzyki Dawnej.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty