Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. wikipedia.org/wiki/Nagroda_Muzyczna_„Fryderyk”.
Fot. wikipedia.org/wiki/Nagroda_Muzyczna_„Fryderyk”.
Gala rozdania Fryderyków odbędzie się w Szczecinie - organizator
imprezy - Związek Producentów Audio-Video ogłosił w poniedziałek, że ceremonia wręczenia nagród w kategorii muzyki poważnej będzie miała miejsce 25 czerwca na Zamku Książąt Pomorskich.
To pierwszy raz, kiedy najważniejsze polskie nagrody muzyczne zawitają do Szczecina. Tego lata w mieście zagoszczą największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Jak mówi Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej, gala Fryderyków będzie podzielona na dwie części.

- Ta najważniejsza nagroda muzyczna w Polsce. Wręczenie i cała gala odbędzie się właśnie w naszym mieście, z czego się bardzo cieszymy. To będą dwie gale właściwie, bo będzie Gala Muzyki Poważnej 25 czerwca w Operze na Zamku w Szczecinie, a gala w kategorii Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej odbędzie się 5 sierpnia i to będzie gala z udziałem publiczności w Netto Arenie - wyjaśnia Grabowski.

Nie wykluczam, że gala rozdania nagród muzycznych Fryderyki zagości w Szczecinie na dobrych kilka lat - mówi Andrzej Puczyński ze Związku Producentów Audio-Video. Dodaje, że tutaj są świetne warunki do organizowania imprezy takiego formatu, którego dzisiaj nie ma Warszawa.

- Miasto Szczecin ma znakomite warunki jeśli chodzi o sale. Świetną halę, znakomitą Filharmonię i Operę na Zamku. Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Fryderyki tym razem może na dłuższy okres czasu, na kilka edycji, przeniosły się do Szczecina - mówi Puczyński.

Jak dodaje organizator Fryderyków, podczas drugiej gali 5 sierpnia w hali Netto Arena, będzie czekała na widzów masa atrakcji.

- W zasadzie wystąpi cała czołówka polskich artystów rozrywkowych. Będzie znakomita scenografia, wiele świetnych efektów świetlnych i przestrzennych. To będzie znakomite widowisko - mówi Andrzej Puczyński.

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają wprowadzenie do sprzedaży puli biletów dla fanów muzyki. Szczegóły zostaną podane już wkrótce.

Fryderyki to nagrody przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, w skład której wchodzi ponad 1,5 tys. artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej.
- Ta najważniejsza nagroda muzyczna w Polsce, wręczenie, cała gala odbędzie się właśnie w naszym mieście, z czego się bardzo cieszymy. To będą dwie gale właściwie, bo będzie Gala Muzyki Poważnej 25 czerwca w Operze na Zamku w Szczecinie, a gala w kategorii Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej odbędzie się piątego sierpnia i to będzie gala z udziałem publiczności w Netto Arenie - wyjaśnia Grabowski.
Nie wykluczam, że gala rozdania nagród muzycznych Fryderyki zagości w Szczecinie na dobrych kilka lat - mówi Andrzej Puczyński ze Związku Producentów Audio-Video.
Jak dodaje organizator Fryderyków, podczas drugiej gali 5 sierpnia w hali Netto Arena, będzie czekała na widzów masa atrakcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty