Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Runego Bergmanna. Fot. Materiały prasowe
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Runego Bergmanna. Fot. Materiały prasowe
Mimo pandemii Filharmonia w Szczecinie zorganizowała w sezonie artystycznym 2020/2021 około 700 wydarzeń artystycznych. W piątek w złotej sali placówka zamyka go koncertem symfonicznym.
- Przez długie miesiące borykaliśmy się z wieloma trudnościami związanymi z pandemią koronawirusa. Jednocześnie staraliśmy się zrekompensować ten czas naszym melomanom poprzez nieprzerwaną działalność koncertową i edukacyjną online. Zarejestrowaliśmy i wydaliśmy mnóstwo płyt. Przeprowadziliśmy także wiele kampanii społecznych, dotyczących m.in. słuchu. Kilkadziesiąt koncertów odbyło się z udziałem publiczności, podobnie jak dzisiejszy - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii w Szczecinie.

- Zabrzmi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Runego Bergmanna. W programie znajdą się dwie niezwykłe symfonie, Trzecia D-dur op. 29 Piotra Czajkowskiego, nazywana Symfonią Polską i niezwykle malownicza „Symphonie Marine” Jacquesa Iberta - powiedziała Serwa.

Początek koncertu zorganizowanego w pełnym reżimie sanitarnym rozpocznie się o godzinie 19. Będzie również dostępny na platformie streamingowej Filharmonii w Szczecinie Live - filharmonia.szczecin.pl.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty