Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
„My Fair Lady”, „Carmern” czy „Świecie dziwny/ Coming Together”, to tylko niektóre spektakle przygotowane na nowy sezon 2021/2022 w Operze na Zamku. Ruszyła już sprzedaż biletów.
Sezon rozpoczynamy 18 września kultową operą Charlesa Gounoda „Romeo i Julia” w reżyserii Michała Znanieckiego - powiedziała Magdalena Jagiełło-Kmieciak, rzeczniczka prasowa Opery na Zamku.

- Tytułowi Romeo i Julia, czyli Pavlo Tolstoy i Victoria Vatutina, zostali nominowani do bardzo prestiżowych, teatralnych nagród muzycznych im. Jana Kiepury. Jesteśmy bardzo dumni dlatego, że 150 zgłoszeń z całej Polski, to jest niezła konkurencja - uzupełniła Jagiełło.

- Przygotowaliśmy także m.in. spektakl baletowy pt. „Dzieci z dworca ZOO” o narkotykowym uzależnieniu z muzyką słynnego Davida Bowiego - dodała rzeczniczka opery.

- To jest spektakl o tym, żeby nie szukać różowych okularów. Przychodzi bardzo dużo młodych ludzi, co nas bardzo cieszy dlatego, że ta inscenizacja doskonale pokaże nam to co spisali dziennikarze ze wspomnień młodej Christiane F., której udało się wyjść z tego potwornego nałogu - podsumowała Jagiełło.

Bilety dostępne na stronie internetowej i w kasie opery.
Relacja Pawła Szewłogi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty