Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Bomsori Kim – skrzypaczka rozpocznie sezon 2021/22 Filharmonii w Szczecinie. Fot. Archiwum artystki
Bomsori Kim – skrzypaczka rozpocznie sezon 2021/22 Filharmonii w Szczecinie. Fot. Archiwum artystki
Koncerty muzyki symfonicznej, kameralnej, elektronicznej, wystawy i akcje społecznie to tylko niektóre atrakcje nowego sezonu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Rusza przedsprzedaż biletów na wydarzenia zaplanowane od września do grudnia bieżącego roku.

Długie kolejki melomanów do kas naszej placówki zawsze napawały mnie optymizmem - powiedziała dyrektorka Filharmonii Dorota Serwa. - Zaczynamy od osób, które zainteresowane są zakupem abonamentu, również drogą elektroniczną. Oczywiście wszyscy inni będą mogli znowu zagościć w Lodowym Pałacu. Ceny są bardzo umiarkowane, a w sytuacjach edukacyjnych te ceny są wręcz symboliczne.

Wystąpią u nas wybitni artyści z Polski i zagranicy - dodała Serwa.

- Nie zabraknie takich sław, jak chociażby m.in. inaugurująca sezon koreańska skrzypaczka Bomsori Kim, czy wirtuoz oboju Albrecht Mayer z Niemiec, Leszek Możdżer i Bernard Maseli. Będziemy gościli również śmietankę światowej wokalistyki, która wykona wielką „Missę Solemnis” Ludwiga van Beethovena. W różnorodnym programie nie zabraknie także powiązanego z nurtem muzyki elektronicznej Jana Sebastiana Bacha - podsumowała dyrektor Serwa.

Pierwszy koncert odbędzie się 12 września 2021 roku.

Przedsprzedaż abonamentów rozpocznie się 12 sierpnia w kasie Filharmonii w godzinach od 13 do 18, od poniedziałku do piątku. 13 sierpnia, w tych samych godzinach, w kasach ruszy przedsprzedaż biletów, a od godziny 16 w Internecie.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty