Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Materiały prasowe 5. Meisinger Music Festival
Materiały prasowe 5. Meisinger Music Festival
Owacje na stojąco zakończyły niedzielny koncert 5. Meisinger Music Festival. W Willi Lentza w Szczecinie wystąpiła sopranistka Iwona Sobotka i pianista Tomasz Lis.
Z radością przyjęłam propozycję zaśpiewania na tak prestiżowym Festiwalu. Wybrałam moje ukochane pieśni francuskie Claude'a Debussy'ego i Gabriela Fauré – powiedziała sopranistka, Iwona Sobotka.

- Pomimo, że te pieśni mówią o miłości, to ta miłość jest bardzo powściągliwa, więc to wymagało dużej higieny głosowej i kontroli, żeby dać nie za dużo głosu, tym bardziej w takiej sali kameralnej w Willi Lentza – dodała śpiewaczka.

Solistce akompaniował pianista Tomasz Lis, który z Orkiestrą Barokową "Polish baROCK" wykonał dwa koncerty fortepianowe A-dur KV 412 i C-dur KV 413 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

- Mozart to jest moja wielka miłość i gdybym mógł, to grałbym tylko jego koncerty, zwłaszcza we wspaniałych miejscach, które są nietuzinkowe wizualnie. Jest to niezwykłe osiągnięcie, że Willa Lentza została odnowiona i wspaniale, że jest używana do tak pięknych rzeczy, jak koncerty – stwierdził pianista.

Kolejne wydarzenie Festiwalu z udziałem zespołu flamenco "Por Fiesta/Fuente" odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku w stargardzkiej Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty