Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W niedzielę, po raz dwunasty wyruszył w trasę Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku. Jak zwykle, inauguracja odbyła się w Kołbaczu, koncertem w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zespół Szczecin Vocal Project, przy akompaniamencie Urszuli Stawickiej, zaśpiewał psalmy w języku polskim, niemieckim i hebrajskim.

Festiwal doczekał się już stałych i wiernych widzów, którzy wędrują po Gotyckim Szlaku razem z nim: - Lubię słuchać muzyki, jest okazja na żywo ją usłyszeć. My mieszkamy w małych miejscowościach, więc nie ma do tego wielu okazji. Uważam, że to jest świetny pomysł.

- Nie mogliśmy się już doczekać tego spotkania - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Paweł Osuchowski. - Za upragnioną publicznością mocno się stęskniliśmy. Wreszcie powrót i spotkanie. Za tydzień będziemy już w Drawsku Pomorskim, tam w pięknym kościele wystąpi Anna Budzyńska.

Koncert zawsze poprzedza zwiedzania zabytków w miejscowości, do której zawędruje festiwal. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Festiwal doczekał się już stałych i wiernych widzów, którzy wędrują po Gotyckim Szlaku razem z nim.
- Nie mogliśmy się już doczekać tego spotkania - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Paweł Osuchowski. - Za upragnioną publicznością mocno się stęskniliśmy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty