Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Koncerty, wystawy, warsztaty i dyskusje na temat obecności minimalizmu w architekturze, ekologii, ekonomii, w sztukach wizualnych, designie i muzyce - to tylko niektóre atrakcje 4. edycji Festiwalu Music.Design.Form.
Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zawładną artyści, dla których minimalizm stanowi istotę życia - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii.

- Staraliśmy się maksymalnie szeroko podejść do pojęcia minimalizmu, czyli nie sprowadzić go do zaledwie dwóch wydarzeń, ale dać szansę dotknięcia różnych aspektów minimalu maksymalnie szeroko wykorzystując niezwykłą przestrzeń Filharmonii - dodała Serwa.

Wśród wielu wydarzeń polecamy m.in. prapremierowy performance kompozytorski Pawła Mykietyna zatytułowany „Bauhaus Szczecin" - uzupełniła Kinga Rozkrut, kierownik Sekcji Wydarzeń Artystycznych Filharmonii.

- Każda premiera dzieła Mykietyna odbija się głośnym echem, a twórca urósł już do rangi żywej legendy kompozytorskiej. To co Paweł Mykietyn udowadnia od paru dekad na światowej scenie muzycznej daje nam gwarancję tego, że będziemy uczestniczyć w wydarzeniu unikatowym - stwierdziła Rozkrut.

4. edycja Festiwalu Music.Design.Form potrwa do następnej niedzieli, 26 września 2021 roku.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty