Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Paweł Mykietyn – kompozytor. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Paweł Mykietyn – kompozytor. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Minimalizm w architekturze, ekologii, ekonomii, sztukach wizualnych, designie i muzyce - to hasło rozpoczynającego się dziś 4. Festiwalu Music.Design.Form. Wydarzenie zainauguruje w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza prapremierowy performance kompozytorski Pawła Mykietyna zatytułowany „Bauhaus Szczecin”.
Inspiracją stworzenia tego projektu była niezwykła przestrzeń Filharmonii w Szczecinie - powiedział Paweł Mykietyn.

- To jest jeden z moich pierwszych utworów, który nie jest klasycznym utworem muzycznym. Nie ma w nim na przykład ekspozycji, przetworzenia i repryzy. Moja kompozycja wkracza troszkę w świat teatru, czy w świat sztuk wizualnych. To nie jest tylko muzyka, a jest to instalacja, albo performance, sam nie wiem, jak to określić. Na pewno jest to już jakaś forma z pogranicza dziedzin sztuki - dodał Mykietyn.

Muzyków podniosłem z krzeseł i ubrałem w rzeczy kojarzone z poszczególnymi zawodami. Jeden z puzonistów gra na przykład w koszulce numer 12 drużyny piłkarskiej ze Szczecina - uzupełnił twórca.

- Jedna z koszulek Pogoni została zrobiona z moim nazwiskiem. Wrzuciłem trochę funu, znaczy chodziło mi o to, żeby nie robić jakiejś monumentalnej, patetycznej formy, tylko żeby było coś takiego irracjonalnego oraz coś w sumie lekkiego i komicznego - podsumował kompozytor.

Inauguracja 4. edycji Festiwalu Music.Desing.Form rozpocznie się o godzinie 20.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty