Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
"Niepamięć" - to tytuł głośnej już wystawy fotograficznej, którą studenci słynnej Łódzkiej Szkoły Filmowej zaprezentują w Willi Lentza w Szczecinie. Areną pleneru młodych artystów był pałac w Bożkowie na Dolnym Śląsku.
Cykle fotografii nie czerpią z dosłownego opisu świata zewnętrznego, ale go modyfikują. Nie jest wykluczone, że to co widzimy (na prezentowanych pracach) wydarzyło się w przeszłości na terenie opuszczonego pałacu w Bożkowie. Ten tajemniczy, romantyczny obiekt wyzwolił w studentach taką formę „Niepamięci”.

- Nadużyciem wydaje się teza, że te obrazy są dowodem na reinkarnację - powiedział kurator wystawy i opiekun młodych artystów, prof. Jacek Koprowicz.

- Jest to wystawa, na której każdy ze studentów przedstawia swoje formy prezentacji nie fotografii dosłownej, tylko fotografii, którą nazwałbym fotografią - z jednej strony kreacyjną, a z drugiej, fotografią narracyjną. Bardzo klasyczny gatunek. Są to fotografie kolorowe oraz czarno-białe - dodał profesor.

W rezydencji będzie też prezentacja kultowego filmu "Medium". - Cieszę się, że nadal jest bardzo chętnie oglądany i to w ponad 40 krajach całego świata - uzupełnił reżyser i scenarzysta obrazu, Jacek Koprowicz.

- Będzie to pożegnanie ze wspaniałymi aktorami, z którymi współpracowałem, którzy niestety już odeszli, to znaczy z Władkiem Kowalskim i Piotrem Machalicą. W pewnym sensie chciałbym tę projekcję im właśnie poświęcić - podsumował Koprowicz.

Początek projekcji filmu „Medium” i spotkanie z reżyserem o godzinie 19:00. Natomiast o godzinie 17:00 wernisaż wystawy „Niepamięć” studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Autorzy Fotografii to studenci III roku Wydziału Operatorskiego na Kierunku Fotografia PWSFTviT w Łodzi: Karolina Fafińska, Aleksandra Skowrońska, Sonia Witak, Barbara Woźniczka, Jakub Jezierski i Kacper Nowak.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty