Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Burzliwe brawa i bis zamknęły w piątek w złotej sali Filharmonii w Szczecinie koncert wiodącego polskiego zespołu jazzowego Atom String Quartet i Szczecin Philharmonic Wind Quartet. Podczas wieczoru zabrzmiały pieśni Mieczysława Karłowicza.
Miniatury patrona Filharmonii finezyjnie zaaranżowane przez Atom String Quartet zostały wydane na płycie pod tytułem "Karłowicz Recomposed" - powiedział skrzypek zespołu, Dawid Lubowicz.

- W projekcie każdy z muzyków grających jest, można powiedzieć, solistą. Tutaj każdy gra zupełnie co innego. Tak staraliśmy się to napisać, zaaranżować, żeby każdy miał możliwość pokazania siebie z jak najlepszej strony - dodał skrzypek.

Właściwie są to utwory napisane niemal od początku, traktujące oryginał jako punkt wyjścia - uzupełnił wiolonczelista grupy, Krzysztof Lenczowski.

- Przemycamy oczywiście dużo takich elementów, które są charakterystyczne dla muzyki Atom String Quartet - sporo improwizacji, sonorystyki, jakiegoś pukania, jakichś rytmów. Dostaliśmy do współpracy wspaniałych muzyków grających na instrumentach dętych w orkiestrze symfonicznej Filharmonii. Bardzo nam się dobrze z nimi pracuje, dobrze gra i mam wrażenie, że stworzyliśmy zgrany oktet - podsumował wiolonczelista.

Na płycie nagranej i wydanej przez Filharmonię w Szczecinie znalazło się 11, a więc połowa z 22 zachowanych pieśni Mieczysława Karłowicza.

Atom String Quartet tworzą:
Dawid Lubowicz - skrzypce
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela

Szczecin Philharmonic Wind Quartet w składzie:
Filippo Del Noce - flet
Mateusz Żurawski - obój
Piotr Wybraniec - klarnet
Edyta Moroz - fagot
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty