Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Natalia Rubiś (sopran). Fot. Karpati&Zarewicz
Natalia Rubiś (sopran). Fot. Karpati&Zarewicz
Krystian Adam Krzeszowiak (tenor). Fot. Karol Sokołowski, NFM
Krystian Adam Krzeszowiak (tenor). Fot. Karol Sokołowski, NFM
Uwertury do oper „Sroka złodziejka”, „Wilhelm Tell”, „Semiramida” oraz arie i duety Gioachino Rossiniego zabrzmią dziś podczas Sylwestra w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
W złotej sali wystąpią Natalia Rubiś i Krystian Adam Krzeszowiak, soliści oklaskiwani na światowych scenach operowych. Jestem zachwycona, że zaśpiewam kompozycje mistrza stylu bel canto - powiedziała sopranistka Natalia Rubiś.

- Muzyka Rossiniego, to nie tylko pełne humoru melodie, ale również pełne pasji i namiętności duety miłosne. Zatem krokiem radosnym, prawie że tanecznym, bo Rossiniowskim wkroczymy w 2022 rok i mam nadzieję, że przyniesie wiele szczęścia i radości - uzupełniła sopranistka.

Mimo, że muzyka Gioacchino Rossiniego jest ogromnym wyzwaniem dla orkiestry i śpiewaków, to z przyjemnością ją wykonuję - dodał tenor Krystian Adam Krzeszowiak.

- Miałem przyjemność występować w Paryżu w przepięknej, niestety nieznanej u nas operze Rossiniego „La pietra del paragone”. Dlatego zdecydowałem się przynieść Państwu, jak gdyby na talerzu, bo trzeba wspomnieć, że Rossini cudownie gotował, arię Gioconda, która jest dziełem sztuki - stwierdził Krzeszowiak.

Orkiestrę szczecińskich symfoników poprowadzi Paweł Kapuła. Początek Sylwestra w Filharmonii o godzinie 20.

Program:
Gioachino Rossini - Uwertura do opery „Wilhelm Tell”
Gioachino Rossini - Pas de six z opery „Wilhem Tell”
Gioachino Rossini - Uwertura do opery „Semiramida”
Saverio Mercadante - Sinfonia a Rossini
Gioachino Rossini - arie i duety z oper Rossiniego

Wykonawcy:
Natalia Rubiś - sopran
Krystian Adam Krzeszowiak - tenor
Paweł Kapuła - dyrygent
Orkiestra Filharmonii w Szczecinie
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin].

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty