Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Podczas recitalu Joanna Tylkowska-Drożdż (sopran) i Olga Bila (fortepian) zaprezentują 13 kompozycji Belliniego z Composizioni da Camera. Zabrzmi również muzyka Fryderyka Chopina, wielbiciela stylu belcanto i twórczości Vincenzo Belliniego. źródło: https://www.opera.szczecin.pl/repertuar/wloskie-impresje-muzyczne
Podczas recitalu Joanna Tylkowska-Drożdż (sopran) i Olga Bila (fortepian) zaprezentują 13 kompozycji Belliniego z Composizioni da Camera. Zabrzmi również muzyka Fryderyka Chopina, wielbiciela stylu belcanto i twórczości Vincenzo Belliniego. źródło: https://www.opera.szczecin.pl/repertuar/wloskie-impresje-muzyczne
Recital, który przeniesie widzów do włoskiego belcanta i romantyzmu.
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na recital sopranistki Joanny Tylkowskiej-Drożdż.

- Zapraszam na recital Włoskie impresje muzyczne, który odbędzie się w sobotę w Operze na Zamku w Szczecinie o godz. 19. Wystąpią Joanna Tylkowska-Drożdż, czyli ja oraz Olga Bila, wspaniała pianistka - zaprosiła artystka.

W programie kompozycje Vincenzo Belliniego. Zabrzmi również muzyka Fryderyka Chopina.

- Dzisiejsze spotkanie to muzyka kameralna Vincenzo Belliniego. Wybrałam 11 utworów. Pieśni mają charakter niezwykle intymny, ale również opowiadają o tym, co lubimy i cenimy najbardziej, czyli wszelkie odcienie miłości; radosnej i tragicznej. Jest to wspaniała podróż po krainie belcanto - dodała.

Ilustrację recitalu będzie multimedialna prezentacja malarstwa.

- Podczas recitalu będą prezentowane obrazy naszego pomorskiego malarza, wybitnego romantyka i mistyka, Caspara Davida Friedricha - zapowiedziała.

Recital Joanny Tylkowskiej Drożdż o godzinie 19 w Operze na Zamku.

Program
Vincenzo Bellini (1801-1835)
Recytatyw i aria Giulietty Eccomi in lieta vesta... Oh! quante volte z I aktu opery I Capuleti e i Montecchi
Fryderyk Chopin (1810-1849) – Wariacja E-dur z Hexameronu na temat marsza z opery Purytanie Belliniego op. 29A

Vincenzo Bellini –
 • Sei Ariette per Marianna Pollini
 • Malinconia, Ninfa gentile
 • Vanne, o rosa fortunata
 • Bella Nice, che d’amore
 • Almen se non poss’io
 • Per pietà, bell’idol mio
 • Ma rendi pur contento
Vincenzo Bellini
 • Canzoni per voce e pianoforte
 • L’abbandono
 • Dolente immagine di Fille mia
 • La farfalletta
 • La ricordanza
 • Vaga luna, che inargenti

Fryderyk Chopin – Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
Vincenzo Bellini – Cavatina Normy Casta Diva z I aktu opery Norma

Realizatorzy

Prezentacja multimedialna - Paweł Kois
Obsada
Joanna Tylkowska-Drożdż - sopran
Olga Bila - fortepian
- Zapraszam na recital Włoskie impresje muzyczne, który odbędzie się w sobotę w Operze na Zamku w Szczecinie o godz. 19. Wystąpią Joanna Tylkowska-Drożdż, czyli ja oraz Olga Bila, wspaniała pianistka - zaprosiła Joanna Tylkowska-Drożdż.
- Dzisiejsze spotkanie to jest muzyka kameralna Vincenzo Belliniego. Wybrałam 11 utworów. Pieśni mają charakter niezwykle intymny, ale również opowiadają o tym, co lubimy i cenimy najbardziej, czyli wszelkie odcienie miłości; radosnej i tragicznej. Jest to wspaniała podróż po krainie belcanto - dodała.
- Podczas recitalu będą prezentowane obrazy naszego pomorskiego malarza, wybitnego romantyka i mistyka, Caspara Davida Friedricha - zapowiedziała artystka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty