Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Czarno-białe zdjęcia światowej sławy polskich i zagranicznych jazzmanów w Galerii Poziom 4. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
W środę odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Dąbrowskiego - legendarnego polskiego muzyka jazzowego.

Szerszej publiczności znany jest z takich przebojów jak „Zielono mi”, czy „Do zakochania jeden krok” - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii.

- Tworzył nie tylko historię polskiego jazzu, ale i światowego na niezwykłych fotografiach. Dzisiaj jestem dumna, że zagościły w Filharmonii i wierzę, że niebawem w ślad za tymi fotografiami pojawi się u nas tenże sam artysta już w odsłonie muzycznej - dodała Dorota Serwa.

Wernisaż uświetnił koncert w holu placówki w wykonaniu wokalistki Magdaleny Wilento i muzyków Szczecin Philharmonic Big Band w składzie: Jurij Biłyj (saksofon tenorowy), Mateusz Prygoń (saksofon altowy, flet), Michał Starkiewicz (gitara), Paweł Grzesiuk (kontrabas) i Hubert Starkiewicz (perkusja) pod dyrekcją Pawła Tomaszewskiego - kompozytora i pianisty, Artysty Rezydenta Filharmonii w Szczecinie.

- Rozpoczęliśmy kompozycjami, które nawiązywały do wystawy. Zagraliśmy trzy utwory autorów, którzy mieli swoje miejsce na wernisażu. To był Wojtek Karolak, Jarek Śmietana i Duke Ellington. Pięknie nas odebrała szczecińska publiczność, atmosfera w ogóle była wspaniała, także jestem bardzo szczęśliwy - podsumował Tomaszewski.

Wystawa pod tytułem „Andrzej Dąbrowski Fotojazz” będzie otwarta do końca końca marca 2022 roku.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]
Wystawa w Galerii Poziom 4. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wystawa w Galerii Poziom 4. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty