Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Materiały prasowe Willi Lentza
Fot. Materiały prasowe Willi Lentza
Młodzi muzycy z Ukrainy wystąpią w niedzielę w Willi Lentza. Są laureatami międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Przez wojnę zmuszeni zostali do opuszczenia swojej ojczyzny. Zagrają w ramach cyklu koncertów „Juvenum Hortus”.
Dla naszych nastolatków muzyka jest ukojeniem w tych trudnych czasach - powiedziała prof. Ludmiła Zakopets, nauczycielka fortepianu z Liceum Muzycznego we Lwowie.

- Pozbieraliśmy te dzieci z całej Polski, a nawet z Niemiec. Już trzeci dzień dają koncerty, z nadzieją, że otrzymają pomoc i będą mogły jeszcze zatrzymać się tutaj, zanim zakończy się wojna - uzupełniła profesor.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że będziemy mogli wystąpić z dziećmi w tej pięknej Willi - dodał prof. Lew Zakopets, dyrektor Liceum Muzycznego we Lwowie, wykładowca Rówieńskiego Uniwersytetu Humanistycznego.

- Możliwość zorganizowania tego koncertu dała im wiarę, że Ukraina jest i będzie także dzięki pomocy, jaką niosą między innymi Polacy. To jest najważniejsze, żeby nasze dzieci od dziesiątego do szesnastego roku życia poczuły to wsparcie i nadzieję na życie w wolnej Ukrainie. One są bardzo utalentowane więc przekonany jestem, że dziś zaprezentują się na najwyższym europejskim, światowym poziomie - podsumował Lew Zakopets.

Początek koncertu w niedzielę o godzinie 17.

Wśród wykonawców znajdą się m.in.: pianiści - Igor Bachmut, Anna Koziak i Marija Shvydkiv, wiolinistki - Elwira Moroz, Roksoliana Zakopets, oboista - Michał Kulynych, wokaliści - Jaryna Shvydkiv (mezzosopran) i Eugeniusz Leszczenko (baryton) oraz prof. Lev Zakopets.

Po szczecińskim koncercie w Willi Lentza, dzieci wyjadą na tournée po Europie, które rozpoczną już jutro, 4 kwietnia w Berlinie.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty