Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Urszula Kryger – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe BNO
Urszula Kryger – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe BNO
Sześciokrotna laureatka Fryderyków zaśpiewa w piątek w Szczecinie z Baltic Neopolis Orchestra. To w ramach trwającego 8. Music West Fest.
Wystąpi z nami światowej sławy mezzosopranistka Urszula Kryger - wybitna interpretatorka repertuaru pieśniowego, oratoryjno-kantatowego i kameralnego - powiedziała Emilia Goch-Salvador z Baltic Neopolis Orchestra.

- W 2014 roku nagraliśmy z nią płytę pod tytułem „Tribute to Carl Loewe” z pieśniami Loewego mieszkającego w Szczecinie w XIX wieku. Premiera krążka odbyła się w Löbejün w Niemczech, w miejscu urodzenia kompozytora podczas V Międzynarodowego Festiwalu poświęconego temu twórcy. I to było nasze pierwsze spotkanie z Urszulą Kryger, które nas zachwyciło. Tak więc cieszymy się bardzo, że po latach udało nam się ponownie ją zaprosić - uzupełniła altowiolistka.

Na program wieczoru złożą się między innymi utwory Giacomo Pucciniego - dodała Goch-Salvador.

- Zagramy ponadto jeden z najpiękniejszych utworów wszech czasów pod tytułem „Il tramonto” czyli „Zachód słońca” Ottorino Respighiego. Zabrzmią także pieśni Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego w opracowaniu niemieckiego kompozytora i pianisty Ariberta Reimanna, który w nietuzinkowy sposób je interpretuje bardzo ciekawie łącząc współczesne brzmienia z muzyką XIX wieku - podsumowała Emilia Goch-Salvador.

Początek koncertu o godzinie 19 w Muzeum Historii Szczecina przy ulicy Księcia Mściwoja II 8.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty