Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Agnieszka Rehlis – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Agnieszka Rehlis – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Fot. [Materiały prasowe Meisinger Music Festival]
Fot. [Materiały prasowe Meisinger Music Festival]
Wśród zaproszonych gwiazd poprzednich edycji byli między innymi Plácido Domingo Jr., Alicja Węgorzewska, Ivo Pogorelić, Orkiestra „Sinfonia Varsovia”, czy Alena Baeva. We wtorek rozpoczyna się 6. Meisinger Music Festival.
Cieszę się, że Agnieszka Rehlis - światowej sławy mezzosopranistka, znalazła czas w swoim bogatym kalendarzu artystycznym, powiedział gitarzysta Krzysztof Meisinger - pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu.

- Zainaugurujemy Festiwal recitalem pod tytułem „Pieśni nocą śpiewane” wywodzącym się z nazwy płyty z muzyką Bartłomieja Marusika do poezji Bolesława Leśmiana i jednego z moich ulubionych polskich poetów, Leopolda Staffa. Krążek ten w ubiegłym roku był nominowany do nagrody „Fryderyka” w kategorii „Album roku, recital solowy” - uzupełnił muzyk.

Podczas koncertów usłyszymy bardzo różnorodną muzykę w wykonaniu między innymi śpiewającej aktorki Anety Todorczuk, skrzypka Michała Maciaszczyka, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Gorzowskiej i słynnego Royal String Quartet - dodał gitarzysta.

- Będzie Antonio Vivaldi i jego znane „Cztery pory roku”. Usłyszymy też dzieła między innymi Isaaca Albéniza, Astora Piazzolli i Francisco Tárregi. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie premiera utworu pod tytułem „Elegia na skrzypce i orkiestrę smyczkową” napisana specjalnie na Festiwal przez ukraińskiego kompozytora Bogdana Krivopusta, który obecnie mieszka w Polsce - stwierdził Krzysztof Meisinger.

Koncerty 6. Meisinger Music Festival odbędą się w Szczecinie, Stargardzie i Kaliszu Pomorskim. Dzisiejszy rozpocznie się o godzinie 19 w Willi Lentza.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty