Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Zmysłowa poezja Leopolda Staffa i Bolesława Leśmiana do muzyki Bartłomieja Marusika otworzyła we wtorek w Willi Lentza w Szczecinie 6. Meisinger Music Festival. Pieśni wykonała mezzosopranistka Agnieszka Rehlis i gitarzysta Krzysztof Meisinger.
Miniatury nagraliśmy na płycie pod tytułem „Pieśni nocą śpiewane” nominowanej w ubiegłym roku do nagrody „Fryderyka” w kategorii „Album roku, recital solowy” – powiedziała śpiewaczka.

- Współpraca z Krzysztofem to jest coś niesamowitego. Ja spotykałam wspaniałych muzyków, ale tak jak my się rozumiemy, to się bardzo rzadko zdarza. Wykonywaliśmy razem różne pieśni – i Fryderyka Chopina, i Stanisława Moniuszki, czy Franciszka Schuberta. Krzysztof zawsze je instrumentował na gitarę. Po prostu się rozumiemy. Ja słyszę jak on gra, on słyszy, jak ja śpiewam i tak jakoś uzupełniamy się niesamowicie – stwierdziła Agnieszka Rehlis.

Ilekroć przedstawiamy te pieśni, tylekroć spotykają się z bardzo życzliwym przyjęciem – dodał Krzysztof Meisinger.

- Kompozytor Bartłomiej Marusik dał nam wolną rękę, co do tego, jak mamy je interpretować, dlatego te pieśni cały czas dojrzewają, zmieniają się i razem z nami niejako dorastają. I bardzo się cieszę, że przyszło mi je wykonywać z Agnieszką Rehlis. Również jestem szczęśliwy, że koncert w Willi Lentza został tak niesamowicie odebrany i te pieśni mogliśmy tutaj zaprezentować – podsumował gitarzysta.

Kolejny festiwalowy koncert – Recital Krzysztofa Meisingera odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia 2022 roku o godzinie 19 w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie. Wstęp wolny.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty