Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Wiktoria Bielińska śpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Fot. Szczecińska Agencja Artystyczna
Wiktoria Bielińska śpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Fot. Szczecińska Agencja Artystyczna
Kontynuacja Festiwalu Młodych Talentów z 1962 i 1963 roku w Szczecinie. W piątek w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec zakończył się 6. Zjazd Młodych Gwiazd.
Do ogólnopolskiego konkursu zgłosiło się stu czterech wokalistów w wieku od 13-17 lat. W drodze eliminacji zakwalifikowano tzw. "Złotą Dziesiątkę" wykonawców. Grand Prix Zjazdu otrzymała Wiktoria Bielińska z Trzcinicy.

Jury pod przewodnictwem Marii Szabłowskiej przyznało Wiktorii trzy nagrody: im. Heleny Majdaniec, Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP z czekiem w wysokości 1000 euro oraz Międzynarodowej Federacji zrzeszającej konkursy wokalne na świecie W.A.P.A. z prawem do reprezentowania Polski na Światowym Festiwalu w Dubaju.

- Super, bardzo się cieszę. Przyjechałam tutaj, żeby zdobyć doświadczenie, a tu taka niespodzianka - Grand Prix. Nie wiem, jak sobie dam radę w Dubaju, ale nagroda imienia Heleny Majdaniec..., po prostu słów mi brak, bo to jeszcze nie wszystko. Atmosfera była genialna, więc na pewno to pomogło, ale moja praca również miała znaczenie - uzupełniła zwyciężczyni.

Długo zastanawiałam się, co powinnam zaśpiewać. Ostatecznie wybrałam kompozycję pod tytułem "Oceany" z repertuaru i autorstwa Moniki Urlik - dodała Wiktoria.

- Wybrałam tę piosenkę, ponieważ właśnie w niej byłam w stanie pokazać swoją skalę w dolnych i wysokich rejestrach; jak modulować swoim głosem, jak przekazać emocje, które przecież są w tekście tego utworu. Nie było to takie proste, więc cieszę się, że moja interpretacja była na tyle dobra, że dała mi te nagrody - podsumowała Wiktoria Bielińska.


Pozostali laureaci 6. Zjazdu Młodych Gwiazd:

  • Martyna Maciąg ze Złocieńca - "Kryształowy Kamerton" - nagroda Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i "Srebrna Kaczka" - nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie
  • Milena Konieczna z Nowogrodźca - "Kryształowy Motyl" Fundacji Ireny Jarockiej
  • Oliwia Stefanowska - nagroda dla najmłodszej finalistki "Złotej Dziesiątki"

Jury Konkursu dodało w Protokole posiedzenia, że "6. Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2022 jak i towarzyszący wokalistom zespół muzyczny pod kierunkiem Krzysztofa Baranowskiego, stał na bardzo wysokim poziomie".
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty