Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Adam Sztaba – dyrygent. Fot. [Marcin Bielecki, Filharmonia w Szczecinie]
Adam Sztaba – dyrygent. Fot. [Marcin Bielecki, Filharmonia w Szczecinie]
„Chcemy być sobą” zespołu Perfect, „Psalm stojących w kolejce” z repertuaru Krystyny Prońko i „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko część słynnych piosenek, które zabrzmią w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Dziś Koncert Prezydencki z jednym z najbardziej rozpoznawalnych dyrygentów i aranżerów – Adamem Sztabą.
Wielokrotnie prowadziłem szczecińskich symfoników – powiedział Adam Sztaba.

- Przybywam ponownie z piosenkami o wolności. Mamy czasy, gdzie wolność okazało się, jest niezwykle ważna, cenna i niektórym ludziom zabierana, więc tym bardziej trzeba o niej głośno mówić i śpiewać. Będą zatem piosenki traktujące o wolności, chociażby takie, jak między innymi „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego (Obywatela G.C.), „Tolerancja” Stanisława Soyki, czy „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej – uzupełnił Sztaba.

Na scenie zaśpiewają mało znani wokaliści, których w większości sam wyszukałem – dodał dyrygent.

- Zaprosiłem artystów przy pomocy mediów społecznościowych. Spośród trzystu osób wybrałem ósemkę szczęśliwców i są to ludzie, którzy są z pewnością przyszłymi gwiazdami. To będzie szczególny wieczór, dlatego, że ci młodzi artyści – nie dość, że w filharmonii nie występują codziennie, no to jeszcze wystąpią przed zacną widownią z prezydentem na czele, także czekamy na tę chwilę z utęsknieniem – podkreślił Adam Sztaba.

Początek Koncertu Prezydenckiego o godzinie 19.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty