Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
"Nie spać, zwiedzać" - takim hasłem organizatorzy zachęcają mieszkańców i turystów na 17. Europejską Noc Muzeów w Szczecinie.
Już w najbliższą sobotę otworzą swoje drzwi: muzea, galerie ale także np. Urząd Miasta, gdzie będzie można zasiąść w fotelu prezydenta, czy Okręgowy Urząd Miar, w którym sprawdzimy precyzję swojego zegarka.

- Dla niektórych będzie to pierwsza okazja, żeby zobaczyć muzea - podkreśla Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego. - Słyszałem też o takich, którzy podczas Nocy Muzeum po raz pierwszy dowiedzieli się, że w Szczecinie są jakieś muzea. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy tak uważają, już tu byli i będą wracać.

- Każdy znajdzie dla siebie coś do zobaczenia - dodaje Daniel Źródlewski, rzecznik Muzeum Narodowego. - Nie ma chyba żadnego ograniczenia, co tu można zobaczyć. Jak się okazało, jest archeologia, kamienie, kulinaria, sztuka współczesna. Mógłbym wymieniać bez końca. Można zobaczyć wszystko.

Jedna z propozycji to zwiedzanie Liceum Plastycznego, które znajduje się w zabytkowej kamienicy Loitzów, wybudowanej w XVI wieku. - Będzie można zobaczyć pracownie, w których uczniowie tworzą swoje dzieła - mówi Jolanta Ziontkowska, pedagog szkolna. - Będziecie mogli zobaczyć pracownie malarstwa, rzeźby, gdzie będzie można być na mini warsztacie z ceramiki. Będzie też można zobaczyć pracownie renowacji i zobaczyć, jak z mebla, który w ogóle nie jest widoczny, nagle staje się piękny i niesamowity. To wszystko będzie można zobaczyć w towarzystwie naszych uczniów.

13 maja szczecińskie muzea będą otwarte od 18 do północy. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowa lista miejsc, które będzie można odwiedzić, znajduje się na stronach Muzeum Narodowego w Szczecinie.
- Dla niektórych będzie to pierwsza okazja, żeby zobaczyć muzea - podkreśla Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego.
- Każdy znajdzie dla siebie coś do zobaczenia - dodaje Daniel Źródlewski, rzecznik Muzeum Narodowego.
- Będzie można zobaczyć pracownie, w których uczniowie tworzą swoje dzieła - mówi Jolanta Ziontkowska, pedagog szkolna.
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty