Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Joanna Żelazny w roli Paminy. Fot. [Piotr Nykowski]
Joanna Żelazny w roli Paminy. Fot. [Piotr Nykowski]
Wydział Wokalny Akademii Sztuki w Szczecinie obchodzi 10-lecie istnienia. W piątek w siedzibie uczelni premiera opery „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Odtwórcami głównych ról są studenci Wydziału Wokalnego. Nad spektaklem pracowała właściwie cała Akademia – powiedziała dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska, dziekan Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

- Wydział Instrumentalny, Wokalny, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Grafiki i Wydział Sztuki Mediów. Każdy z tych Wydziałów - pedagodzy oraz studenci są zaangażowani w tę produkcję. Razem stanowi to ok. 125 osób. Dzięki czemu mogliśmy stworzyć nowoczesny, profesjonalny spektakl operowy nie będąc zawodową operą, tylko uczelnią – uzupełniła Ewa Filipowicz-Kosińska.

Reżyserię powierzono znanemu dramaturgowi Tadeuszowi Kabiczowi.

- Skupiliśmy się na tematach zawartych w tej operze, czyli na walce dobra ze złem; nad refleksją, czym jest dobro, czym jest zło, czym jest świat pozbawiony sztuki i co sztuka wnosi do naszego dzisiejszego świata. Są to tematy, które są uniwersalne oraz będą zawsze ważne i warte poruszania, i mam nadzieję, że nasz projekt również taki jest – podsumował Tadeusz Kabicz.

Premiera „Czarodziejskiego Fletu” Mozarta w piątek o godzinie 20 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy al. Niepodległości 40 – siedzibie Akademii Sztuki. W sobotę 13 maja – o tej samej godzinie, natomiast w niedzielę, 14 maja – o godzinie 18.

Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty