Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Richard Zielinski – dyrygent. Fot. Tomasz Rychłowski
Richard Zielinski – dyrygent. Fot. Tomasz Rychłowski
Owacje na stojąco i bukiety kwiatów dla amerykańskich śpiewaków. Słynny zespół Richard Zielinski Singers zainaugurował w niedzielę 58. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach.
Rozpoczęliśmy kolejną edycję konkursu zainicjowanego przez Mistrza Jana w 1966 roku. Jego nazwisko zawsze przyciągało najwspanialszych artystów z całego świata – powiedział prof. Dariusz Dyczewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

- Z profesorem Rickiem Zielińskim już od kilku lat prowadziliśmy rozmowy. W końcu udało nam się. Wspaniali wokaliści. Ten dzisiejszy wieczór wszystkich pochłonął piękną muzyką – dodał prof. Dyczewski.

Maestro Szyrocki był dla mnie niedoścignionym wzorem – stwierdził Richard Zielinski.

- Wszyscy mamy wspaniałe wspomnienia związane z Janem Szyrockim. Cała jego praca, w której również mogłem uczestniczyć choćby z Chórem Politechniki Szczecińskiej – z CHAPS, z In Terra Pax, czy z Festiwalem w Międzyzdrojach – to pozostawiło niezapomniane wspomnienia. I podzielenie się tym uczuciem teraz w Międzyzdrojach jest czymś naprawdę wyjątkowym – podsumował prof. Zielinski.

Dziś o godzinie 16 w kościele pw. św. Piotra Apostoła przesłuchania konkursowe Musica Sacra trzech chórów, natomiast o godzinie 19 w Międzynarodowym Domu Kultury prezentacje festiwalowe czterech zespołów śpiewaczych.

Więcej o wydarzeniu w magazynie „Trochę kultury”.

Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty