Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Nagrody 50. Ińskiego Lata Filmowego rozdane. Najlepszym filmem polskim pokazanym na Festiwalu został dokument Małgorzaty Kozery "Twarze Agaty", a najlepszym filmem zagranicznym mongolska produkcja "Pełnia żniw".
Trzecia Rybka przyznana został w konkursie Młodych Twórców. To estoński film „Wokół Bałtyku". - Wygrały filmy piękne i mądre - przyznają widzowie tegorocznego Ińskiego Lata Filmowego. - Zwycięski film mongolski, prosty, mówiący o fundamentalnych emocjach, poczuciu bezpieczeństwa, pragnieniu miłości. Drugi film - polski - "Twarze Agaty", bardzo ciekawy film, który może wskazać ludziom zmagającym się z różnymi przeciwnościami losu, pewien rodzaj postawy poszukiwania, jak się odnaleźć nie pytając dlaczego mi się to przytrafiło.

Będziemy tu w przyszłym roku - dodają widzowie festiwalu. - Jestem bardzo szczęśliwa i mogę powiedzieć, że dzisiejszy wieczór to wieczór szczęścia i zachwytu, Czuję się fragmentem tego domu i tej rodziny. Festiwal, jak zwykle okazał się wspaniały i klimatyczny. Spotykają się tu ludzie, którzy chcą razem być, oglądać i dyskutować o świecie.

W niedzielę, w ostatnim dniu 50. Ińskiego Lata Filmowego, jeszcze trzy projekcje.
- Wygrały filmy piękne i mądre - przyznają widzowie tegorocznego Ińskiego Lata Filmowego.
Będziemy tu w przyszłym roku - dodają widzowie festiwalu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty