Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Materiały promocyjne
Wiedźmin 3: Dziki Gon. Materiały promocyjne
Andrzej Sapkowski potwierdził, że pisze nowego "Wiedźmina". Jego saga o Geralcie z Rivii stała się fenomenem popkulturowym na całym świecie.
Doczekała się serii gier komputerowych, ekranizacji filmowej i serialowej oraz adaptacji w formie musicalu. Autor w rozmowie z dziennikarką Jedynki Martyną Podolską potwierdził to, co wcześniej powiedział w trakcie spotkania online z ukraińskimi fanami:

- Wiedziałem, że to się na mnie zemści. Prowadziłem rozmowę z Ukraińcami, chciałem być dla nich po prostu miły. Po starej przyjaźni, od lat z nimi jestem bardzo blisko związany, no i chciałem im coś powiedzieć, czego nikt inny więcej nie słyszał. No i wyszło, że będzie nowa książka. Ona będzie, tylko wszyscy założyli, że ona będzie jutro. Dementuję tę plotkę, nie będzie jutro, ona nawet nie będzie pojutrze. Wszystko zależy od muzy - mówi Sapkowski.

W poniedziałek Andrzej Sapkowski odebrał doroczną nagrodę ministra kultury w kategorii Literatura. Laureat to jeden z najczęściej tłumaczonych na języki obce autorów fantastyki. Twórca postaci wiedźmina, który przyniósł mu światowy rozgłos i sławę

Pięciokrotnie otrzymał Nagrodę im. Janusza Zajdla, stanowiącą najważniejsze polskie wyróżnienie dla autorów w dziedzinie fantastyki. Jego saga o „Wiedźminie” została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami w kraju i zagranicą, m.in. World Fantasy Award. Cykl wiedźmiński zaczął się jako seria opowiadań.

Saga o Wiedźminie to pięć powieści przedstawiających historię Geralta, w których Sapkowski nie tylko rozwija część wątków, które rozpoczął poprzednio w opowiadaniach, ale i dodał do nich nowe. Co więcej, lata po zakończeniu opowieści o białowłosym wiedźminie pisarz zdecydował się powrócić do postaci powieścią "Sezon burz", której akcja dzieje się przed opowiadaniem "Wiedźmin".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty