Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Znamy program XI edycji Festiwalu Czytania "Odkrywcy Wyobraźni". Odbędzie się 24 - 26 listopada 2023 w Książnicy Pomorskiej.
W ramach festiwalu, zaplanowano spotkania autorskie, głośne czytanie wybranych fragmentów literatury przez lektorów i aktorów oraz wydarzenia towarzyszące.

Zbudowanie programu - jak co roku - bywa trudne - mówi Piotr Muszyński, pomysłodawca i producent Festiwalu Czytania: - Ogranicza nas bardzo czas i możliwości finansowe, bo ilość wydawnictw, książek, tytułów i autorów jest tak duża, że człowiek się tylko głowi i zadaje sobie pytanie: "dlaczego tego muszę wybrać, a temu podziękować", tworząc ten program. Oczywiście mamy takie punkty stałe, jak choćby literackiego Nobla. Punktem stałym jest też nasz gość - Krystyna Czubówna...

Udało nam się zaprosić kilku świetnych autorów, miedzy innymi przyjedzie Wojciech Tochman, Marta Abramowicz, Wojciech Bonowicz i Maja Wolny - kontynuuje Muszyński: - W takim najgorszym okresie rosyjskiej agresji na Ukrainę, pojechała do Rosji, do tych miast najmniejszej, czyli tzw. prowincji. Chciała się dowiedzieć od Rosjan, co oni tak naprawdę myślą o tej wojnie. I o tym jest ta książka...

Tradycyjnie, po raz czwarty podczas festiwalu poznamy laureata tegorocznej Nagrody literackiej Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Nominacje do nagrody otrzymało 5 autorów: Jolanta Aniszewska za "Zamęt", Nina Igielska za" Oddech", Jarek Skurzyński za mini powieść "Lakier", Alex Wieseltier za zbiór opowiadań "Krzywe zwierciadło" oraz Jerzy Żelazny za powieść "Gdy milknie kos".
Zbudowanie programu - jak co roku - bywa trudne - mówi Piotr Muszyński, pomysłodawca i producent Festiwalu Czytania.
Udało nam się zaprosić kilku świetnych autorów, miedzy innymi przyjedzie Wojciech Tochman, Marta Abramowicz, Wojciech Bonowicz i Maja Wolny - kontynuuje Muszyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty