Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Piosenki Religijnej „Serduszka” pod dyrekcją Aleksandry Kołeckiej przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Fot. Materiały prasowe
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Piosenki Religijnej „Serduszka” pod dyrekcją Aleksandry Kołeckiej przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Fot. Materiały prasowe
Około 150. dzieci i młodzieży na jednej scenie. Zakończył się I Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych „Wesołe Dźwięki” – Kolędy i Pastorałki im. prof. Marka Jasińskiego. Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu jest Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Szczecinie, której patronem jest wybitny polski kompozytor Marek Jasiński.
Celem turnieju jest przybliżenie twórczości mistrza. Pozostawił po sobie wiele utworów, m.in. kolędy i pastorałki.

Otrzymać najwyższy laur – I miejsce konkursu, to ogromne wyróżnienie – powiedziała Aleksandra Kołecka, dyrygentka Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Piosenki Religijnej „Serduszka” przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie.

- Jestem przede wszystkim bardzo mile zaskoczona, bo wysłuchałam konkurentów. Kolędy i pastorałki są wdzięcznym materiałem do pracy. No i przede wszystkim pierwszy raz mogłyśmy zapoznać się z repertuarem Marka Jasińskiego. Wykonałyśmy jego utwór „Dzieciątko się narodziło”. Kosztowało nas to bardzo dużo pracy. Ta kompozycja będzie na stałe w naszym repertuarze – uzupełniła dyrygentka.

Ta nagroda bardzo nas rozgrzała – powiedziały dziewczynki z zespołu „Serduszka”.

- Jesteśmy niesamowicie dumne z siebie. Bardzo się cieszymy sukcesem i bardzo dziękujemy. - W nagrodę dostałyśmy figurkę Marka Jasińskiego i teczki na występy – dodały chórzystki. - Akurat teczki miał przynieść Święty Mikołaj, ale wybrał coś innego, więc te teczki bardzo, bardzo nam się przydadzą. To strzał w dziesiątkę, bo nie miałyśmy teczek – podsumowała Aleksandra Kołecka.

Drugie miejsce – Srebrny Dylom konkursu zajął Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” pod dyrekcją Kamila Szałaty, a trzecie – Brązowy Dyplom Chór „Voci Veloci” Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie pod dyrekcją Agaty Czekalińskej. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Bazylice Mniejszej pw. Św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.

Więcej o Konkursie TUTAJ.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty