Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej
Fot. Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej
Kilkanaście Grand Prix, m.in. w Tajwanie, Czechach, Słowacji, we Włoszech oraz na Litwie i około 50 Złotych Medali na międzynarodowych konkursach. Jest wizytówką Szczecina, regionu i Polski. Chór Politechniki Morskiej obchodzi 20-lecie istnienia.
Zespół założony przez Sylwię Fabiańczyk-Makuch zaprasza dziś, 2 lutego 2024 roku na Jubileuszowy Koncert Sakralny.

- Będą mogli Państwo usłyszeć utwory, które gościły na najważniejszych festiwalach w Europie, również na świecie. Poza tym dokonamy kilku premier, m.in. amerykańskiego kompozytora Randalla Stroope „Voice of the Sea”, czyli kolejny utwór o tematyce marynistycznej dedykowany Chórowi Politechniki Morskiej w Szczecinie – powiedziała Fabiańczyk-Makuch.

Sięgniemy również po nieco lżejszy repertuar – doskonale znane amerykańskie przeboje, bo i takie śpiewamy – dodała dyrygentka.

- „My God is a Rock”, „The Battle of Jericho” i „Nearer my God to Thee”. Również zaśpiewamy w języku suahili. To będzie utwór „Baba Yetu” z naszą wspaniałą solistką Darią Psiechą. Ten wieczór będzie bardzo emocjonalny i bardzo wzruszający – podsumowała Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Koncert zorganizowany w Klasztorze Ojców Dominikanów przy placu Ofiar Katynia 1 w Szczecinie rozpocznie się o godzinie 19.30. Wstęp bezpłatny.

Wywiad z dyrygentką Sylwią Fabiańczyk-Makuch i śpiewakami Chóru po Jubileuszowym Koncercie Sakralnym TUTAJ
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty