Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Chór „Don Diri Don” w Bangkoku. Fot. Materiały prasowe Chóru
Chór „Don Diri Don” w Bangkoku. Fot. Materiały prasowe Chóru
Powstał w 1990 roku z inicjatywy prof. Jana Szyrockiego. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów śpiewaczych. Występuje z ogromnym powodzeniem po obu stronach globu.
Chór dziecięcy „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego wrócił z tournée po Tajlandii.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy reprezentować nasz kraj, Szczecin w tak egzotycznej wyprawie do Tajlandii – powiedział Dariusz Dyczewski, dyrygent chóru.

- Miałem przygotowany bardzo duży program, na który składały się utwory muzyki sakralnej i współczesnej. Śpiewaliśmy również polski folklor, no i oczywiście na pożegnanie każdego występu wykonywaliśmy tajską pieśń „Sauadika” – uzupełnił dyrygent.

Poza wspaniałymi koncertami m.in. w Bangkoku sporo zwiedziłyśmy – dodały młode chórzystki.

- To bardzo stare państwo. Miałyśmy okazję pojechać do Pałacu Królewskiego. Wszystko kapało złotem. - Też nurkowałyśmy na rafie koralowej, aż żal było odlatywać z tego pięknego kraju. - No i wróciłyśmy z raju, żeby móc jeździć do kolejnych pięknych miejsc i śpiewać – stwierdziły chórzystki.

Dziś, 2 lutego 2024 roku o godzinie 18.00 Chór „Don Diri Don” zaprasza na koncert kolęd i pastorałek do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Papieża Pawła VI 2 w Szczecinie. Podczas wieczoru wystąpią także chóry: Żeński Nauczycielski „Primo Vere” i Alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego prowadzony przez księdza Zbigniewa Woźniaka. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej o pobycie „Don Diri Don” w Tajlandii TUTAJ.

Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty