Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
Zobacz

Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Spotkania z miłośnikami wędrówek, prezentacje podróżnicze, projekcje filmowe, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i degustacje potraw - w Gryfinie rusza 18. edycja Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij.
Łącznie zaplanowano około 60 spotkań. Będą opowieści ze wszystkich zakątków globu - mówi Mateusz Woźniakowski, organizator festiwalu.

- Są to osiemnaste urodziny Włóczykija, więc postanowiliśmy nie zamykać się na jeden kontynent czy na jeden region, że na przykład robimy tylko Himalaje lub tylko o górach mówimy. Chcemy pokazać jak najwięcej zakątków całego globu, będziemy wszędzie na tym Włóczykiju - mówi Woźniakowski.

Tradycyjnie w programie oprócz prezentacji podróżniczych, odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących - projekcji filmowych, spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, degustacja potraw. Oprócz propozycji skierowanych do dorosłej publiczności w programie znalazły się także zajęcia dla najmłodszych czyli Mały Włóczykij.

Oficjalne otwarcie Festiwalu w środę o godzinie 17:45. Na początku wystąpi Piotr Wnuk, który opowie "za co kocha góry". Tym razem wybrał się na Majorkę, ale nie interesowały go kurorty, tylko zatoki wciśnięte w nabrzeże, gaje pomarańczowe, drzewa truskawkowe oraz urokliwe górskie miasteczka.

Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. potrwa do niedzieli.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty