Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Ewa Pobłocka – pianistka. Fot. Bartek Barczyk
Ewa Pobłocka – pianistka. Fot. Bartek Barczyk
Nagrywa i koncertuje na całym świecie – to laureatka i jurorka wielu prestiżowych konkursów, w tym m.in. Międzynarodowego Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi klasy fortepianu i kursy mistrzowskie po obu stronach globu. W sobotę – w ramach cyklu "Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie" – zagra wybitna polska pianistka, Ewa Pobłocka.
Z muzyką wielkiego Fryderyka jestem związana od ponad pół wieku – powiedziała Ewa Pobłocka.

- To jest mój pierwszy Recital Chopinowski w Polsce od niepamiętnych czasów. Nie grałam -dzieścia lat recitali Chopinowskich w Polsce, po świecie tak. Natomiast jak dostałam zaproszenie od Państwa właśnie na taki program, to się bardzo ucieszyłam i złożyłam go z utworów, które grywam stale, albo które grywałam w bardzo wczesnej młodości. I zawsze wtedy staram się wybrać jakiś opus mazurków, żeby nie ciągle te same, więc tym razem opus siedemnaste, żeby do tego wrócić po wielu latach, no bo za każdym razem musi być coś nowego – stwierdziła artystka.

Podczas recitalu zagram również inne dzieła Fryderyka Chopina – dodała pianistka.

- Usłyszą Państwo dwa polonezy z opusu 40., dwa nokturny z opusu 27., cztery mazurki ze wspomnianego opusu 17., Impromptu nr 1 As-dur op. 29 i Fantaisie-Impromptu cis-moll op. posth. 66, Balladę As-dur op. 47 i Scherzo h-moll op. 20 – podsumowała Ewa Pobłocka.

Początek koncertu o godzinie 19.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty